Broşür Dağıtım İşi İle Part-Time Çalışarak Ek Gelir Kazan

Broşür Dağıtım İşi İle Part-Time Çalışarak Ek Gelir Kazan

Broşür dağıtımı, internet üzerinde sıklıkla araştırılan, kazancı ve işleyişi merak edilen bir iş çeşididir. Genelde öğrenciler veya ek iş yapmak isteyenler tarafından tercih edilir. Broşür dağıtım işi, bir firma ya da şirketin reklam, tanıtım amaçlarıyla yürüttüğü faaliyetlerdir. Broşürler ise, belli bir hizmeti tanıtmak ve duyurmak için basılmış ilgi çekici tasarımlara sahip küçük el ilanlarıdır. Çoğunlukla müşteri kapasitesini arttırmak isteyen, piyasaya yeni girmiş firmalar tarafından yürütülen broşür dağıtım işi, firma açısından olumlu sonuçlar doğurmasının yanında maliyet olarak da hafiftir. Bu faaliyet, yeni bir ürün tanıtımı, fiyat bilgilendirmesi gibi amaçlarla gerçekleştirilebilir. Dağıtım yapan personel, genelde part-time olarak dönemlik çalışan kişilerdir.

Broşür Dağıtım İşi Nasıl Yapılır?

Organizasyon şirketlerinin yürüttüğü bu faaliyetler, dönemsel olarak gerçekleştirilir. Broşür dağıtımı yapan personel de dönemsel çalışanlardan oluşur. Organizasyon şirketi, kurumsal şirket ile anlaşma yapar, personel de organizasyon şirketi ile iletişime geçerek broşür dağıtım işi yapabilir. Personelin, bu işi yaparken hiçbir firma ya da şirkete bağlı olma zorunluluğu yoktur.

Arada her zaman organizasyon şirketi olmayabilir. Firmalar, broşür dağıtımı faaliyetini kendi bünyelerinde de yürütebilir. Firma içinde çalışan personeller broşür dağıtım işi yapabileceği gibi, yeterli gelmediği durumlarda part-time personel de çalıştırılabilir.

Broşür dağıtımı yapmanın iki yolu vardır. Birincisi kalabalık bir cadde üzerinde insanlar ile birebir iletişime geçerek yapılan dağıtımdır. Sabit bir stand aracılığıyla ya da gezerek yapılabilir. Genelde bu yolla çalışmak daha zordur. Çünkü insanlar, günlük koşuşturmalarının içinde karşılaştıkları bunun gibi faaliyetlerle pek ilgilenmek istemezler. Çalışan personel, karşılaşacağı olumsuz tepkilere hazırlıklı olmak zorundadır.

Diğer bir yol ise apartman kapıları, posta kutuları, araç silecekleri gibi noktalara broşürleri bırakmaktır. İnsanlarla birebir iletişime girerek yapılan dağıtımda firma hakkında bilgi verme imkanı olduğu için şirketler genellikle ilk yolu tercih ederler. Fakat çalışan personel için ikinci seçenek daha kolaydır. Olumsuz durumlarla karşılaşma riski daha azdır. Broşür dağıtım işi, çalışma şeklinize göre farklı oranda kazanç sağlar. Fiyatlandırma değişkenlik gösterir.

Broşür Dağıtım İşi Nasıl Bulunur?

İnternet üzerinden ilanları takip ederek ya da organizasyon şirketlerine bizzat başvurarak broşür dağıtımı yapabilirsiniz. Genelde dönemlik işler olduğu için ilanları sürekli takip etmenizde fayda var. Bazen uzun süreler boyunca iş bulup çalışabilirsiniz. Fakat bazı dönemlerde herhangi bir ilanla karşılaşmama ihtimaliniz de oldukça muhtemeldir. Kariyer sitelerinde bu tarz ilanlara oldukça az rastlarsınız ve rastlamanız durumunda bile bu ilanların size uzak olma olma ihtimali oldukça yüksektir. Ancak şansımı yine de denemek istiyorum diyorsan eğer eleman.net ve kariyer.net ilanlarına broşür dağıtım elemanı şeklinde aratarak uygun ilanları listeletebilirsin.

Broşür Dağıtımı Yaparak Ne Kadar Kazanırım?

Broşür dağıtım işi, genelde ek iş olarak part-time yapılan bir faaliyettir. Bu nedenle kazançlar oldukça esneklik gösterebilir. Aylık olarak 500 – 800 TL arasında kazanılabileceği gibi bu kazancın arttığı veya azaldığı durumlar görülebilir. Eğer broşür dağıtımı, devamlı çalışılan bir işse kazançların daha yüksek olması muhtemeldir. Fakat tabii ki bu iş ile geçimini sağlayan ve hayatını sadece broşür dağıtım işi yaparak idame ettiren birini görmek zordur.

Sonuç olarak ek iş yapmak isteyenlerin daha çok tercih etmesi gereken bir iş türüdür. İşiniz dışında ek iş yaparak broşür dağıtımı ile kendinize ek gelir sağlayabilirsiniz.

Bunların dışında internetten para kazanma yöntemleri ile kendinize yeni iş fırsatları oluşturabilirsiniz.

Değerlendirme Bulunamadı