Evde Para Kazanma Yolları

Evde Para Kazanma Yolları

Ev kadınları, öğrenciler ve sermayesi olmayanlar için bugünün imkanları evden para kazanmaya son derece uygun. İnternet, nerede olduğunuz, kim olduğunuz fark etmeksizin para kazanmanıza imkan tanıyor. Evde para kazanma yolları neler diye merak edenler için 10 farklı işten bahsedeceğiz.

Cambly

Canlı olarak yabancılarla konuşarak dil öğrenme mantığı üstüne kurulan ve bu konuda dünyanın en çok tercih edilen uygulaması Cambly, dil bilenlere evde para kazanma imkanı yaratıyor. En nihayetinde sadece bizler İngilizce, Almanca öğrenmiyoruz. Yabancıların bir kısmı da Türkçe öğrenmek istiyor. Eğer dilin gramer yapısına hakimseniz ve öğrencilerle anlaşabilecek kadar İngilizce biliyorsanız Cambly’E eğitmen başvurusu yapabilirsiniz.

Çağrı Destek Elemanı

Büyük şirketler ve bankalar haricindeki kuruluşlar müşteri hizmetleri desteğini evden çalışan kimselerle hallederler. Çağrı destek elemanlığı bir kulaklık ve bir bilgisayar ile evden yapabileceğiniz oldukça kolay bir iş. Dilerseniz direkt olarak şirketlere, dilerseniz call center hizmeti veren kuruluşlara başvurabilirsiniz.

Kendi Blogunuzu Yayınlamak

İstikrarlı şekilde içerik üretebileceğinize inanıyorsanız kendi blogunuzu açmak evden para kazanma yolları arasında kafanızın en rahat edeceği iştir. Herhangi bir şey üzerine, kelimenin tam anlamıyla herhangi bir şey üzerine blog açabilirsiniz. Açacağınız site belli aramalarda gösterilmeye başladığında ilk kazançlarınızı da elde etmeye başlarsınız. Google Adsense veya diğer reklam sağlayıcılarına başvurabilirsiniz. Hatta belli bir noktadan sonra blogunuzu satarak toplu bir para da kazanabilirsiniz.

Metin Yazarlığı Yapmak

Kendi blogunuzu açmak yerine başkalarının web siteleri için içerik üretmek de bir başka yol. Üstelik daha kesin kazancı olan ve esnek çalışma saatleriyle ev yaşantısına uygun da bir iş. Evde para kazanma yolları arasında hiç şüphesiz metin yazarlığı en popüler olanı. Webmaster forumlarında veya içerik satış sitelerinde profil açarak bu işe hemen başlayabilirsiniz.

Let Go’dan Satış Yapmak

İkinci el eşya almak ve satmak doğru ürün kategorisine odaklanırsanız birkaç ayda düzenli işe dönüşebilir. Küçük bir sermaye ile veya hazırda elinizde olan ikinci el eşyalarla bu işe başlayabilirsiniz. Ancak ürünlerinizi Let Go’dan satarken etkileyici ve düzgün açıklamalar hazırlamalı, fotoğraf konusunda cömert davranmalısınız. Let Go’dan en kolay satabileceğiniz ürünler akıllı telefonlar ve bilgisayar donanımları. Let Go sonrasında sermayeyi büyüterek Sahibinden gibi sitelere de yönelebilirsiniz.

Takı ve Aksesuar Satışı

Kolye, bileklik, tesbih ve küpe gibi takıları evde yapabiliyorsanız online ticaret sitelerinden satışa koyarak ek gelir elde edebilirsiniz. Evde para kazanmak için yapılabilecek en basit işlerden biridir takı tasarım. Başlangıçta değersiz taşlardan ve boncuklardan yapılan takıları daha sonra değerli taşlarla yapmaya başlayabilirsiniz. Böylece daha yüksek kârlar elde edersiniz.

Kripto Para Mining

Bir miktar bilgisayar ve kripto para bilginiz varsa, mining sistemi oluşturacak kadar da sermayeye sahipseniz kripto para madenciliğinden binlerce lira kazanabilirsiniz. Şuan Türkiye’de uygulanan elektrik tüketim bedelleri ile 50-60 bin TL’ye kurulmuş mining sistemden aylık 2 bin TL kadar kâr elde edilebilmekte. Bu rakam faturalar zamlandıkça düşecektir elbette ama enerji konusunda farklı yöntemler kullanılırsa kazanç arttırılabilir. Evde para kazanma yolları arasında mining yapmak sistemi bir defa kurduktan sonra başında çok fazla durmanızı gerektirmeyen, basit ve kazançlı bir iş.

Ürün Tanıtımları Yapmak

Aliexpress, Banggood, Etsy ve Amazon sitelerinde satılan bazı ürünlerde satış ortağı olma imkanı sunuluyor. Her hafta veya ay yenilenen ürün katalogunun tanıtımını yaparak satışlardan pay alabilirsiniz. Özellikle Youtube’da Aliexpress’te ve Banggood’ta satılan ürünlerin tanıtımlarını sıkça görmeniz mümkün. Siz de Youtube’da bir kanal açarak videolarınızda ürünleri inceleyebilir ve açıklama bölümüne ekleyeceğiniz link ile ürünün satılmasını sağlayabilirsiniz. Blog yazma ve mesajla tanıtım yapmak da mümkün ama video kadar etkili olmayacaktır. Kazancınız 10 dolarlık bir üründe ortalama 2 dolar olacaktır. Çok yüksek fiyatlı ürünlerde ise daha fazla komisyon almak mümkün.

Örgü-Çeyiz Satışı

Artık evlenecek olanlar çeyizlerini kendileri hazırlamıyor. Haliyle satın alıyorlar. Bu nedenle çeyiz fiyatları her geçen yıl biraz daha yükseliyor. Evden para kazanma yolları içinde örgü ve çeyiz hazırlama geleneksel görünen ancak istikrarlı bir şekilde kazanç getirecek işlerden. Hele de satış yapabileceğiniz mecraları internette keşfederseniz satışlarla bir evi geçindirmeniz mümkün olacaktır.

Udemy: Eğitim Setleri Hazırlamak

Dil mi biliyorsunuz? Bir mühendislik programı veya elektronik tamiri yada herhangi bir başka uzmanlığınız var mı? Youtube’a ve Udemy’e yönelik eğitim setleri hazırlayabilirsiniz. Youtube’da bu iş genellikle daha amatör seviyede yapılıyor. Ancak eğer profesyonelseniz Udemy’de kurs açabilirsiniz. Kursa kayıt olan öğrenci sayısı üzerinden sürekli olarak para kazanabilirsiniz. Hangi konuda kurs verileceği konusunda bir kısıtlama yok. Yeter ki videolu anlatım ile karşı tarafa aktarılabilsin.

Değerlendirme Bulunamadı