Kolay Para Kazanma Yolları

Kolay Para Kazanma Yolları

Kolay para kazanmak diye bir şey “maalesef” var. Bu bazen biraz şansla, bazen ise doğru yatırım adımlarıyla mümkün. Bu yazıda kolay para kazanma yollarından bahsedeceğiz ancak tüm tavsiyelerimiz fikir niteliğinde olacak. Kolay para kazanma yolları uygulaması esnasında karşınıza çıkacak farklı durumlarla ne kadar baş edebileceğinize göre başarılı olup olmayacağı size bağlı.

Kolay Para Ne Kadar Kolay?

Kolaylık kelimesi nispeten göreceli bir kavram. Ancak yöneticilik, aracılık pozisyonları ekonominin diğer statülerine göre daha az zaman ve emek verilen, bununla birlikte aklın ve bilginin daha fazla gerektiği pozisyonlardır. Başlangıçta sarf edilecek bir miktar emek ile uzun süre oluşturduğunuz sistemin meyvesini toplayabilirsiniz. Bu iş alanlarının başında elbette ticaret geliyor. Yaygınlaşan teknolojik aletlerle bilişim hemen ikinci sırada. Akılcı tarımsal ve hayvancılık yatırımlarından da bahsedeceğiz. Ve emin olun teorik olarak hepsini uygulamak kolay olacak.

En Kolay Para Kazanma Yolları

Web Simsarlığı

Türkiye’de 30 binden fazla freelancer çalışan var. Bu çalışanlar web siteleri için ürün, içerik, görsel ve kod üretiyorlar. Freelancer çalışanlara bir de bu işi kurumsal yapanları eklersek Türkiye’deki bilişim sektörünün 150 bin kişilik bir alan olduğunu söyleyebiliriz. Web simsarlığı direkt bu isim altında yapılmasa da editörlük, network sahibi vb. tanımlamalarla halihazırda sürdürülüyor. Simsar kelimesinin anlamı “komisyonculuk”. Müşteri ile çalışan arasındaki bağlantıyı kurmak karşılığında komisyon alarak çok ciddi bir iş kurabilirsiniz. Web simsarlığına örnek olarak İçerik Bulutu, Yazdır.com, İçerik Yazdır, İcerik.net gösterilebilir. Tek yapmanız gereken her iki taraf için de güvenli bir ödeme ve iletişim altyapısı kurmak.

İthal Ürün Satışı

Katılımcı e-ticaret sitelerinde (n11, sahibinden vb.) satılan ürünlerin neredeyse tamamı Çin’den toplu halde ve ucuza alınıyor. Hatta satıcıların bunu alışkanlık haline getirdiğini gören e-ticaret siteleri demek bu adamlarda para var diyip aylık ücret sistemleri getirdiler. Basit bir Anonim Şirket kurup Çin’den getirdiğiniz ürünleri yerel alışveriş sitelerinde satabilirsiniz. İnsanlar Çin’den iki ay boyunca ürünün gelmesini beklemek istemiyor ve bunun için bir miktar daha fazla para ödemeye hazırlar.

Web Site Alım-Satım

Web simsarlığından farklı olarak web site alım-satımı başkalarıyla olan ilişkinin çok daha az önemli olduğu bir iş. Eğer bir reseller sunucunuz varsa ve bütçenize göre gelecek vaat eden siteler bulabiliyorsanız bunları bir süre sonra aldığınızdan kat ve kat daha yüksek paralara satabilirsiniz. Kolay para kazanma yolları arasında belki de en hızlı zengin olabileceğiniz iş bu. Neden? Çünkü 50 liraya alınmış bir siteyi 30 bin liraya satmak mümkün. Biraz şansınız varsa sadece alan adı için bile binlerce lira ödeme alabilirsiniz.

Youtuber Olmak

Aslında Youtuber olmak kolay para kazanma yolları arasında değil; çünkü kendisine göre birçok zorlukları var. Ama taş da taşıyacak değilsiniz. Bir kamera ile ulaşılabilecek insanların sınırı yok. Bugün Türkiye’de binlerce kişi Youtube’dan ciddi paralar kazanıyor. Bu miktarlar elbette ilk videonuzu attığınız anda sizin olmayacak ama istikrarla video çeker ve bir kitleyi yakalamayı başarırsanız zaman içerisinde Youtube’dan para kazanabilirsiniz.

Çevirmenlik Yapmak

Hem web içeriklerinde, hem de fiziki işyerlerinde her daim çevirmene ihtiyaç vardır. İngilizce başta olmak üzere herhangi bir dile tam olarak hakimseniz 100 kelime için 4-5 TL’den 10-20 TL’lere kadar değişken fiyatlarda çalışabilirsiniz. Hele de Çince, Japonca, Korece gibi uzak doğu dilleri biliyorsanız alacağınız paranın haddi hesabı yok.

Fotoğraflarınızı Paraya Çevirin

Shutterstock ve benzer siteler orijinal fotoğraflarınızı satışa çıkarabileceğiniz müthiş bir ortam sunuyor. Kolay para kazanma yolları arasında bir fotoğraf makinesi, hatta telefonunuzla yapabileceğiniz, sermayesiz bir iş fotoğrafçılık. Manzara fotoğraflarının her zaman iyi para ettiğini unutmayın. Ayrıca önemli kişilerin fotoğraflarına da büyük rağbet oluyor. Her şey sizin yeteneklerinize ve girişimciliğinize bağlı.

Reklam ve Haber Grafikerliği

Haber sitelerinde yayınlanan fotoğrafların çoğunun grafik olduğunu fark etmişsinizdir. Bu görseller dakikalar içinde grafikerler tarafından hazırlanıyor. Eğer Photoshop yeteneğiniz, bilginiz ve en önemlisi hızınız varsa haber sitelerinde çalışmak için başvurabilirsiniz. Görsel özgünleştirme adı da verilen bu işlem haber sitelerinin ziyaret oranları için hayati önemdedir.

Podcast Yayıncılığı Yapmak

Radyo programlarının yerini almaya başlayan podcast yayınlar gelecekte muhtemelen çok daha önemli bir yere sahip olacaklar. Bugün bile pek çok podcast yayını binlerce kişi tarafından dinleniyor. Bir podcast yayıncısı olarak reklamlardan ve bağışlardan para kazanabilirsiniz.

Metro Oyunları Yazmak

Mobil uygulama kod dillerini biliyor musunuz? Eğer biliyorsanız sizin için en kolay para kazanma yolu metro oyunları hazırlamak. Metro oyunları basit oynayışa sahip, sürekli oynanmayı gerektirmeyen ve temelde vakit geçirmek amaçlı hazırlanan oyunlara denir. Unutmayın, Flappy Bird bir zamanlar yapımcısına günde 50 bin Dolar kazandırdı.

Twitch Yayıncılığı

Oyun oynamayı kim sevmez ki? Biraz yetenekli, diksiyonu düzgün ve hoş sohbet iseniz Twitch tam sizin adresiniz. Yalnızca oyun oynamak değil, muhabbet etmek ve gündeme dair eleştiriler getirebilmek için de bu platformu kullanabilirsiniz. Online interaktifliğin doruk noktasını simgeleyen Twitch tüm bunları yaparken para kazanmanızı da sağlıyor. Eğer bir kitle oluşturabilirseniz gelen bağışlar ile çok rahat yaşayabilirsiniz.

Değerlendirme Bulunamadı