Para Kazandıracak İşler – 12 İş Fikri

Para Kazandıracak İşler – 12 İş Fikri

Herkes para kazanmak istiyor ve geleceği olan bir sektörde ilerlemek istiyor. Bu yazıda sıradan bir sektörde çalışmak yerine alanında ilerleme şansı bulunan meslekleri listeledik. Siz de yeni iş kurma sürecinde iseniz bu yazıyı okuyarak para kazandıracak işler listesinde fikir elde edebilir ve belki de hayatınızın işine sahip olabilirsiniz. Para kazandıracak işler ile geleceğinizi değiştirmeye hazırsanız eğer. Hadi başlayalım.

Para Kazandıracak İşler

Bombus Arısı Yetiştirmek

Ülkemizde de bulunan bombus arısı, büyük boylarından dolayı eşek arısı olarak da bilinir. Tarım sektöründe işe girmek isteyenler için parlak bir fikir olan bu arı türünü yetiştirmek, hormonlu ürünlere karşı olması sebebiyle geleceği olan iş fikirleri arasında yer alıyor. En büyük faydası ise seralardaki doğal döllendirmeyi arttırması ve buna bağlı olarak kazancın çoğalmasıdır. Ayrıca bu işe girişmek istiyosanız param yok diye düşünmenize gerek yok. Ülkemizde devlet bu iş fikrine girmek isteyenlere destek sağlıyor. 45 gün yaşayabilen bombus arılarının 1 kova fiyatı yaklaşık 150 TL olduğunu ayrıca söylemekte fayda var.

Otomat Kurmak

Bu iş sektörü birçok alanda bulunabiliyor. Benzin istasyonlarından hastanelere kadar birçok yerde bulunan otomatlar ciddi anlamda para kazandırabiliyor.  Tek yapmanız gereken hangi kişilere hizmet edeceğini düşünmek ve o sektöre yönelik otomatı kurmak. Örneğin: Benzin istasyonlarına ped otomatı ya da kafelere para karşılığı şarj otomatı kurarak para kazanabilirsiniz. Maliyeti düşük, kazancı yüksek bir iş modelidir.

5D Sinema Hizmeti Vermek

Araba üzerine sinema sistemi kurarak 5 boyutlu sinema hizmeti verebilir, ayda 10-25 bin TL arasında para kazanabilirsiniz. Eğlenme faaliyetlerinin yüksek olduğu lunapark ya da sirk yerleri seçerek kazanç sağlayabilirsiniz. Ayrıca tatil bölgelerinde bu hizmeti sunarak tatilcilere keyifli dakikalar geçirtebilirsiniz. 5d sinema hizmeti vermek bu noktada doğru bir iş olabilir.

İnstagram Butiği Kurmak

Para kazanmanın sosyal medyaya kaymasıyla birlikte oldukça eğlenceli bir iştir instagramdan para kazanmak. Öncelikle takipçisi bol bir hesap oluştur malı veya satın almalısınız. Akabinde bir mağazayla komisyon usulü anlaşmalı ve ürünleri birer birer yüklemeye başlamalısınız. Bu sayede sıfır sermaye ile aracılık yaparak para kazanabilirsiniz. Veya kendi butiğinizi kurarak ayrıca bu ürünleri instagram üzerinde satarak daha fazla gelir elde edebilirsiniz.

Organik Tavuk Çiftliği Kurmak

Tüketicilerin güvenle alacağı, organik bir tavuk çiftliği kurmak oldukça kazanç sağlayacaktır. Ülkemizdeki tavukların sağlıksız olduğunu ve uzun vadede hastalık getirdiğini hesaba katarsak bu tarz bir çiftliğin müşterisi de çok olacaktır. 1000 adet tavuk çiftliği kurmak için yaklaşık 100.000 TL bir sermayeye ihtiyacınız olacak. Maliyetli görünsede kazancı yüksek bir iş modeli olduğunu söyleyebiliriz.

Organik Ürünler Satmak

Her şeyin hormonlu olduğu ülkemizde kimi insanlar sağlıklı yaşayabilmek için kimileri de çocuklarına yedirmek için organik ürünleri alıyorlar. Tamamen doğal ve organik ürünlerden oluşan yiyeceklerin bulunduğu bir dükkânın yanı sıra, kozmetik anlamında da doğal içerikli bir bölüm bulunursa satışlar oldukça yüksek olacaktır. Hatta gerekli bilgiye sahipseniz kendi kozmetik ürünlerinizi yaparak satışa çıkarabilirsiniz. Bu noktada sadece dükkâna bağlı kalmaksızın facebook ve instagram üzerinden bir sayfa açabilir, satışlarını ikiye katlayabilirsiniz.

Kapsül Sinema Hizmeti Sunmak

Ürüne tam olarak ne ad verebiliriz bilemedik. Yurtdışında üretilen minicik bir alet dev bir sinema perdesine dönüşebiliyor desek? Küçücük olan aleti istediğin her yerde çıkararak bulunduğun film izleyebiliyorsun. Bu tarz bir ürün Türkiye’de olmadığı için haliyle alıcısı da oldukça yüksek olacaktır. Özellikle sinemaseverler kesinlikle bu eşyaya bayılacaktır. Bu ürünü amazon’dan alabilirsiniz.

Hediye Bulucu Olmak

Özel günler gelip çattığında kimse ne hediye alacağına karar veremiyor. Hal böyle olunca hemen elin saate ya da kolyeye gidiyor. Ancak öyle bir sektör düşünün ki, bu sektörde karşı tarafın özelliklerini anlatıyorsunuz ve sizin için tüm sürprizleri düşünüyor, hediyeyi alıyor ve hatta paketlemesini bile yapıyor. Bu dev hizmeti kurmak aslında çok da zor değil. Başlangıçta düzgün bir strateji belirlemek ve bu tarz işlerde iyi olduğunu iddia eden kişilerle anlaşma yapmak. İşte hepsi bu. Kazancınız arttıkça hediye satış siteleri ile anlaşma yapabilir, Türkiye’nin her yerine hizmet verebilirsiniz.

Abonelik Kutuları Satmak

Özellikle Türkiye’de son yıllarda popülerleşen kutuları hiç duydunuz mu? Mesela, her ay kendine hediye almak isteyenler için bir kutu dolusu küçük hediyeler gönderen bir site var ya da kozmetik tutkunlarının cilt özelliklerine göre kremler gönderen. Kulağa şaşırtıcı geliyor değil mi? Aklınızdan kim alır ki içinden ne çıkacağını bilmediği kutuları diyebilirsiniz. Aslında birçok insan sürprizlere bayılıyor. Bir konsept oluşturarak web sitesi açabilir ve her ay belli bir ücret karşılığında sürprizleri dağıtabilirsiniz. Başlangıçta küçük küçük hedefler koymanız maddi anlamda yardımcı olacaktır. Örneğin bir kırtasiye malzemeleri satan yerle anlaşabilir, müşterilerine 50 TL’lik alışverişle doldurduğun bir kutu hazırlayabilirsiniz. Hazırladığın kutuyu ise 60 TL’ye satarak kar elde edebilirsiniz.

Kurs Hizmeti Veren Merkez Kurmak

Kurs hizmeti hiçbir zaman bitmeyecek bir sektördür. İster bir merkez kurarak eğitim verebilir, isterseniz de online eğitim platformu kurabilirsiniz. Önemli olan alanında uzman eğitimciler bulmak ve öğrencilere hizmet verebilmek. Bu eğitim merkezinde enstrüman üzerine ya da ders üzerine eğitimler verebilirsiniz.

Konsept Lokanta ya da Kafe Kurmak

Artık adım başı bir kafe olduğunu hepimiz biliyoruz. Bir kafe dediğimizde aklımıza gelen şeyler klasiktir aslında. Birkaç tane masa, biraz yiyecek içecek seçeneği ve kasa hepsi bu. Ancak bu sektörde tutunabilmenin farklılıktan geçtiğini biliyor musunuz? Örnek vermek gerekirse Maldivler ‘de bulunan Ithaa Undersea isimli restoran suyun altında kurulmuş. Yemeğini yerken her iki taraftan da balıkların geçtiği bir yer kulağa çok romantik geliyordur herhâlde.

Organizasyon Şirketi Kurmak

Organizasyon şirketleri özel günleri güzelleştiren bir sektör aslında. Türkiye’de ne düğünler biter ne doğum günleri. Bu özel günlerde işlerimizi emanet edebileceğimiz ve özel günleri anlamlı kılacak birilerine ihtiyaç duyuyoruz. İşte bu noktada devreye organizasyon şirketi giriyor. Sıradanlıktan kurtulan, benzersiz fikirlerden oluşan bir şirketin kazancı da yüksek olacaktır.

Para Kazandıracak İşler İçin İş Kuracaklara Öneri

İşin özü şu ki, bir sektörde başarılı olmak istiyorsanız ya klasik adımlarla ilerleyeceksiniz ya da ilklere imza atacaksınız. Nedir klasik adımlar? Emlak, sağlık ya da eğitim sektörü gibi herkesin aklına gelen sektörler. Ama ilklere imza atarsanız herkes sizin iş fikrinizi merak ederek “ben bunu daha önce neden düşünmedim ki?” diyecektir. Ancak iş fikriniz ne olursa olsun kesinlikle sektörü detaylıca araştırın, bir bilene sorun ve reklamınızı çok iyi yapın. Bu üç adımı kaçırmazsanız başarılı olman kaçınılmaz.

Değerlendirme Bulunamadı